بسم الله الرحمن الرحیم

جمعه ٢٧ مهر ١٣٩٧
صفحه اصلي > آرشيو اخبار 
عنوان

 

  
آرشيو اخبار
 


تکامل معنوى انسان ها نیازمند حضور رهبران الهی
راه طولانی و پر فراز و نشیب حرکت انسان به سوی خدا و کمال مطلق، بدون رهبری پیشوایی معصوم به سرانجام نمی رسد. مجهز شدن انسان از طرف خداوند به وسایلی چون عقل، وجدان و کتابهای آسمانی، تضمین بخش عدم انحراف آدمی در پیمودن مسیر کمال نیست و این حضور امام است که تهدیدها را تا حدود زیادی کم می کند. این همان چیزى است که در کتب اعتقادى از آن به «قاعده لطف» تعبیر مى کنند. یعنی نیازمند بودن انسان هنگام حرکت در مسیر کمال به انسان کامل و هدایت شده ای که بتواند دست او را بگیرد و به سرمنزل مقصود برساند.
 جمعه ٧ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
لزوم وجود حجت الهی جهت اتمام حجّت بر همه انسان ها
در پرتو وجود امام(ع)، نه تنها دل هاى آماده باید راهنمایى شده و مسیر خود را به سوى کمال مطلق ادامه می دهد، بلکه باید براى آنها که دانسته و عمداً راه خلاف را مى پویند اتمام حجّت شود، تا اگر وعده کیفرى به آنها داده شده است بى دلیل نباشد و کسى نتواند ایراد کند که اگر رهبرى الهى و آسمانى دست ما را گرفته بود و به سوى حق رهنمون گشته بود هرگز تخلّف نمى کردیم. خلاصه راه عذر بسته شود، دلائل حق به اندازه کافى بیان گردد، به ناآگاهان آگاهى داده شود و به آگاهان اطمینان خاطر و تقویّت اراده.
 جمعه ٧ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه پنجم ساعت فرهنگی با حضور دانشجویان دانشکده گلدشت و دندان پزشک در سالن آمفی تئاتر دانشکده گلدشت
جلسه پنجم ساعت فرهنگی با حضور دانشجویان دانشکده گلدشت و دندان پزشک در سالن آمفی تئاتر دانشکده گلدشت با حضور دکتر بیات استاد حوزه و دانشگاه برگزار شد .
 پنج شنبه ٦ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری اولین جلسه شورای مشورتی اساتید در مورخ 27 ام فروردین ماه 97
اولین جلسه شورای مشورتی اساتید در روز دو شنبه مورخ 27 ام فروردین ماه 97 با حضور حاج آقای مرادیان، مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه، دکتر محمدرضا ناظر دبیر شورای مشورتی اساتید و دیگر اعضاء در دفتر نهاد رهبری برگزار شد.
 شنبه ١ ارديبهشت ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری سومین جلسه ی حلقه های معرفت دانشگاه علوم پزشکی لرستان( مجتمع کمالوند) در تاریخ 21/1/97
سومین جلسه ی حلقه های معرفت دانشگاه علوم پزشکی لرستان( مجتمع کمالوند) در تاریخ 21/1/97 تشکیل شد.
 سه شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری دومین جلسه ی حلقه های معرفت دانشگاه علوم پزشکی لرستان( مجتمع کمالوند) در تاریخ 15/12/96
دومین جلسه ی حلقه های معرفت دانشگاه علوم پزشکی لرستان( مجتمع کمالوند) در تاریخ 15/12/96 تشکیل شد
 سه شنبه ٢٨ فروردين ١٣٩٧ - نظرات : ٠متن کامل >>
اولین جلسه ی حلقه های معرفت دانشگاه علوم پزشکی لرستان( مجتمع کمالوند) در تاریخ 8/12/96 تشکیل شد.
اولین جلسه ی حلقه های معرفت دانشگاه علوم پزشکی لرستان( مجتمع کمالوند) در تاریخ 8/12/96 تشکیل شد. نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی لرستان در تاریخ 8/12/96 روز سه شنبه رآس ساعت 10 الی 12 در 6 کلاس با 6 موضوع متفاوت به طور همزمان تشکیل جلسه داد که 5 جلسه به صورت کلاسی و یک جلسه به صورت مناظره برگزار شد.
 چهارشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه « مجمع علمی - فرهنگی » فعالین دانشگاه علوم پزشکی لرستان
اولین جلسه « مجمع علمی – فرهنگی » فعالین دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.
 چهارشنبه ١٦ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
محفل قرآنی ویژه اعضای محترم هیات علمی مورخ 8 اسفند ماه در نماز خانه ستاد دانشگاه برگزار گردید
إِنَّ هَذَا الْقُرْآنَ يَهْدِي لِلَّتِي هِيَ أَقْوَمُ ﺑﻲ ﺗﺮﺩﻳﺪ ﺍﻳﻦ ﻗﺮﺁﻥ ﺑﻪ ﺍﺳﺘﻮﺍﺭﺗﺮﻳﻦ ﺁﻳﻴﻦ ﻫﺪﺍﻳﺖ ﻣﻰ ﻛﻨﺪ .(٩ الاسرا) . محفل قرآنی ویژه اعضای محترم هیات علمی مورخ 8 اسفند ماه در نماز خانه ستاد دانشگاه برگزار گردید.دراین مراسم ابتدا با صدای دلنشین قاری محترم استانی حاج مهدی پاپی آیاتی از سوره مبارکه المزمل تلاوت و با جمع خوانی حضار و بیان برخی نکات تجویدی ادامه یافت‌ .سپس نکاتی راجع به تفسیر و تدبر در قرآن کریم توسط حاج آقای مرادیان ارائه گردید . در پیش درآمد این جلسه نکاتی راجع به ادب تلاوت قرآن توسط دکتر اصغر سپه وند ایراد گردید . ریاست محترم دانشگاه جناب آقای دکتر ساکی ، معاون محترم دانشجویی فرهنگی جناب آقای دکتر شیخیان و معاون محترم تحقیقات و فناوری جناب آقای دکتر کلانی نیز در این محفل قرآنی حضور داشتند.
 شنبه ١٢ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
فلسفه غیبت طولانی
فلسفه غیبت طولانی
براى تحقّق یک انقلاب همه جانبه در سطح جهان، تنها وجود یک رهبر شایسته انقلابى کافى نیست بلکه آمادگى عمومى نیز لازم است. باید توجّه داشت برنامه قیام مهدى(عج)، همانند برنامه قیام همه پیامبران الهى، از راه بهره گیرى از وسائل و اسباب طبیعى انجام مى گیرد، و هیچ گاه اعجاز اساس آن را تشکیل نمى دهد، به همین دلیل آمادگى هایی براى این کار لازم است: ۱- آمادگى پذیرش (آمادگى روانى). ۲- تکامل فرهنگى و صنعتى. ۳- پرورش گروهى در این جهان که هسته اصلى انقلاب آن مصلح بزرگ را تشکیل دهند.
 شنبه ٥ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم ازدواج دانشجویی ویژه دانشجویان علوم پزشکی لرستان برگزار شد.
مراسم ازدواج دانشجویی ویژه دانشجویان علوم پزشکی لرستان برگزار شد.
مراسم ازدواج دانشجویی ویژه دانشجویان علوم پزشکی لرستان برگزار شد. این مراسم به همت دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی و با حضور 65 زوج دانشجو برگزار شد .
 شنبه ٥ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری نشست هم انديشي اساتيد با موضوع "تحلیل جریانات سياسي اخیر" در مورخ 18/11/96
در اسنای برگزاری دوره معرفت افزایی به همت دفتر هم انديشي اساتيد ، نشست هم اندیشی با موضوع "تحلیل جریانات سياسي اخیر" در مورخ 18/11/96 با حضور دكتر جلیل دارا عضو هيأت علمي دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. در اين نشست علاوه بر تحلیل مسائل سیاسی اخیر در کشور به بررسي و تبادل نظر در خصوص نقش و جايگاه جمهوري اسلامي ايران در منطقه و جهان پرداخته شد.
 شنبه ٥ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری دوره معرفت افزایی ( دانش افزایی ) اساتید دانشگاه علوم پزشکی لرستان در بهمن ماه سال 96
دوره معرفت افزایی (دانش افزایی) اساتید دانشگاه علوم پزشکی لرستان با حضور 60 نفر از اعضای هیئت علمی علوم پایه و بالینی، با عناوین اخلاق علمی و حرفه ای1 و اندیشه سیاسی2 از تاریخ 17/11/96 لغایت 19/11/96 برگزار گردید. در آئین افتتاحیه دوره که در تاریخ 17 ام بهمن ماه، با حضور رئیس دانشگاه، معاونین، مسئول و معاون دفتر نهاد رهبری، مدرسین دوره و جمعی از اساتید دانشگاه برگزار شد، دکتر ساکی رئیس دانشگاه ضمن خیر مقدم و تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به بیان تاثیر دوره های معرفت افزایی اساتید در ارتباط علوم ابزاری و ایدئولوژیک پرداختند. در ادامه حجت الاسلام مرادیان مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه مبارک فجر، دستاوردهای انقلاب اسلامی را بیان کردند و ترویج این دستاوردها و القای روحیه امید به دانشجویان را از وظایف اساتید برشمردند. دوره معرفت افزایی اساتید به همت دفتر هم اندیشی استادان با مشارکت 60 نفر از اعضای هیئت علمی علوم پایه و بالینی در قالب 2 کلاس با عناوین: اخلاق علمی و حرفه ای 1 و اندیشه سیاسی 2 و به ترتیب با تدریس اساتید برجسته کشوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر آل بویه و دکتر جلیل دارا برگزار گردید.
 شنبه ٥ اسفند ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
برگزاری مراسم عزاداری فاطمیه به مدت 2 شب در مسجد الزهرا دانشگاه علوم پزشکی لرستان در تاریخ 28 و 29 بهمن ماه
به همت دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و کانون هیئت مذهبی دانشجویان در دانشگاه، مراسم عزاداری سید زنان عالم، حضرت فاطمه زهرا (س) با سخنرانی حجت الاسلام نجم الدین مرادی و مداحی کربلایی مهدی کرم اللهی در محل مسجد الزهرای دانشگاه و با حضور دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.
 دوشنبه ٣٠ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دیدار صمیمی اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی لرستان با حجت الاسلام میر عمادی نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه خرم آباد در مورخ 16 بهمن ماه 96
در ديدار اساتيد دانشگاه علوم پزشكي لرستان با آيت الله سيد احمد ميرعمادي، در عصر يكشنبه مورخ 16 ام بهمن ماه 96 مصادف با پنجمین روز از ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی ؛ نماينده ولي‌فقيه در استان لرستان و امام‌جمعه خرم‌آباد در ابتدا با اشاره به اینکه، انقلاب اسلامی يك درخشش الهي بر ملت ايران بود، گفت: مزرعه فرهنگي انقلاب سراسر محصول است و انقلاب يك درخشش الهي بر ملت ايران بود. آيت الله ميرعمادي خاطر نشان کرد: ايران در زمان رژيم شاهنشاهي در وضعيتي قرار گرفته بود كه از نظر سياسي، اجتماعي و ديني مشروعيتي نداشت؛ باید بدانیم دستاوردهاي انقلاب چه بوده است، امروز براي نسل جديد ما اين دستاوردها مهم است و بايد آنها را بيان كرد.
 سه شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
جلسه آموزشی کاروان عتبات دانشگاهیان لرستان
جلسه آموزشی کاروان عتبات دانشگاهیان لرستان
جلسه آموزشی کاروان عتبات دانشگاهیان لرستان عصرچهارشنبه 11 بهمن ماه ساعت15:00عصر در دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار گردید..
 دوشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
فجر انقلاب با رنگ و بوی فاطمی
فجر انقلاب با رنگ و بوی فاطمی
سالگرد پیروزی انقلاب را در حالی گرامی می داریم که شاهد تقارن مبارک آن با فاطمیه هستیم و انشاء الله این تقارن سببی برای تقویت روحیه ولایت مداری و ولایت محوری همچون فاطمه (سلام الله علیه ) بشود . بدون شک باید گفت دهه فجر انقلاب اسلامی یادآور رشادت ها ، ایثارگری ها ، وحدت ، انسجام ، حق خواهی ، حق طلبی ، ولایت مداری و ولایت محوری است . انقلابی که دارای شاخص ها و ویژگی های خاص و ماندگار بوده و یک مدل و الگویی با محوریت ولایت فقیه برای بشریت به ارمغان آورد ، چرا که وقتی به صفحات تاریخ در قرون قبل خصوصا دهه های اخیر را ورق می زنیم می بینیم که همواره انقلاب های زیادی غالبا با اهداف مقدس و حق طلبی صورت گرفته که نمونه اخیر آن ( انقلاب های مصر ، لیبی ، تونس و...) می باشد که علی رغم قربانیان بسیار زیاد اما نتیجه مطلوب حاصل نشده است . که بنظر غفلت از برخی اصول و عوامل باعث عدم حصول پیروزی و منتج شدن به نتیجه و اهداف ولو با انگیزه های الهی می باشد.
 پنج شنبه ١٢ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>
دوره آموزشی « سفره عزت » ویژه پرسنل دفتر نهاد رهبری با محوریت دانش سیاسی و مهارتهای ارتباطی در نیمه اول بهمن ماه
دوره آموزشی « سفره عزت » ویژه پرسنل دفتر نهاد رهبری با محوریت دانش سیاسی و مهارتهای ارتباطی در نیمه اول بهمن ماه برگزار شد .
دوره آموزشی « سفره عزت » ویژه پرسنل دفتر نهاد رهبری با محوریت دانش سیاسی و مهارتهای ارتباطی در نیمه اول بهمن ماه برگزار شد . در این دوره ها تدریس مبحث « مهارت های ارتباطی » توسط حاج آقا فاطمی نیک و « دانش سیاسی » توسط دکتر کوشکی صورت گرفت . سرفصل های تدریس در مهارت های ارتباطی شامل : نظام تشکیلاتی و مهارت های ارتباطی اعضاء و تفسیر سوره عصر از دیدگاه مقام معظم رهبری بیان شد. و در مبحث دانش سیاسی ، به تحلیل سیاسی مسائل روز در دو بخش به بیان صحبت پرداختند : در بخش اول دستاوردها و علل تحقق نیافتن 100 درصدی آرمان های انقلاب اسلامی را مطرح نمودند . و در بخش دوم به تحلیل و بررسی علل و پیامدهای اغتشاشات اخیر در کشور پرداختند .
 پنج شنبه ١٢ بهمن ١٣٩٦ - نظرات : ٠متن کامل >>

2 3 4 5 6 7 8 9 10 صفحه بعدی >>