چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧
لینکها و کانون ها

 

  
اخبار > نشست صميمي مسئولين و اعضاء هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي لرستان با آيت اله نيازي
 


  چاپ        ارسال به دوست

نشست صميمي مسئولين و اعضاء هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي لرستان با آيت اله نيازي

در تاریخ 15/4/95 جلسه هم اندیشی اساتید با حضور بیش از 150 نفر از اعضای هیئت علمی و معاونین و مسئولین دانشگاه با حضور آیت اله نیازی نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری تشکیل گردید. در ابتدای جلسه پس از قرائت آیاتیچند از کلام اله مجید، حضرت حجت الاسلام مراديان مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي با تبريك پيشاپيش عيد سعيد فطر و خير مقدم به آيت اله نيازي بيان داشت: حضور در محضر عالم عبادت است و حضور عزيزانمان در دانشگاه علوم پزشكي در اين نشست صميمي بيشتر جنبه عبادي آن است چرا كه حضور در محضر عالم براي بصيرت افزائي و نشان دادن مسير درست براي بشريت مهم خواهد.

در ادامه اين نشست دكتر كورش ساكي رئيس دانشگاه با اشاره به تفاوت فعاليت هاي دانشگاه هاي علوم پزشكي با ساير دانشگاه ها ، بيان داشت: ما در عرصه بهداشت و درمان حضور بسيار وسيعي داريم از ارائه خدمات در روستاهاي دور افتاده گرفته تا خدمت در بيمارستان ها كه با مراقبت هاي قبل از تولد شروع مي شود و حتي تا بعد از مرگ انسان نيز ادامه دارد. وي گفت: دانشگاه علوم پزشكي استان از سال 71 با آغاز بكار و فعاليت يك دانشكده تا هم اكنون كه داراي 10 دانشكده و 220 عضو هيات علمي در رشته هاي مختلف دانشگاهي است ، ارائه خدمت داشته و ما با تمام توان خواستار ارائه فعاليت هاي پژوهشي وخدمات مطلوب تر در حيطه بهداشت و درمان به مردم شريف استان هستيم.

در ادامه حضرت آيت اله نيازي نماينده محترم مردم شريف استان لرستان در مجلس خبرگان رهبري با اشاره به واپسين لحظات ماه مبارك رمضان و بهره مندي افراد از اين ماه مبارك بيان داشت: ساعات پاياني ماه مبارك رمضان ساعات بسيار حساسي است . انشاء الله ما از اين ماه مبارك بهره برده باشيم تا از طريق عبوديت و بندگي خداوند به خود سازي دروني خود دست يابيم.

وي در ادامه گفت: سير و سلوك و عرفان نمي تواند از حوزه جدا باشد و امروزه عرفاي ما در واقع همان علماي ديني و فقيهي هستند كه راه و روش درست و مسير عبوديت را به انسان ها نشان مي دهند و حقيقت عبوديت دوري از غرور ، روز مرگي ، توسل و توكل به ائمه با دعاست و اين دعاها درماه مبارك رمضان باعث مي شوند كه ما از خواب غفلت دنيا بيدار شويم


١٢:٢٢ - شنبه ١٩ تير ١٣٩٥    /    عدد : ٤٩٨٣٧٨    /    تعداد نمایش : ٧٣١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج