چهارشنبه ٠٢ خرداد ١٣٩٧
لینکها و کانون ها

 

  
اخبار > برگزاری نشست فوق العاده شورای فرهنگی و شورای هم اندیشی اساتید در خصوص حجاب و عفاف مورخ 30/9/95
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست فوق العاده شورای فرهنگی و شورای هم اندیشی اساتید در خصوص حجاب و عفاف مورخ 30/9/95

در اين نشست كه با حضور دكتر ساكي رئيس دانشگاه ، حجت الاسلام و المسلمين مراديان مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري، معاونين، اعضاي شوراي فرهنگي ، روساي دانشكده ها و بيمارستانهاي مركز استان ، صبح سه شنبه 30 آذرماه در سالن كنفرانس حوزه رياست دانشگاه برگزار شد، در مورد چگونگي اجرائي نمودن آئين نامه رفتار و پوشش حرفه اي در سطح دانشگاه بحث و تبادل نظر شد.

حجت الاسلام و المسلمين مراديان مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه در ابتداي اين نشست به بحث عفاف و حجاب به عنوان يك فريضه مهم اسلامي و يكي از دغدغه هاي رسول گرامي اسلام (ص) در اسلام اشاره و گفت: بايد در جنبه هاي فرهنگي و اجتماعي حجاب در سطح جامعه و دانشگاهها توجه ويژه نمود و دانشجويان را در جهت رعايت و توجه به آن در چارچوب قوانين و الگوي اسلامي آن هدايت كرد.

لذا نشست امروز تلنگري براي ما مسئولين در حوزه عفاف و حجاب مي باشد كه توجه ويژه و بيشتري به اين موضوع در ميان دانشجويان، اساتيد و كاركنان در سطح دانشگاه داشته و با جديت آن را پيگيري نمائيم.

مراديان ادامه داد: در همين راستا نشست شوراي مشروتي در دانشگاه در اين زمينه تشكيل شده و انگيزه و نگاه ويژه در مسئولين دانشگاه در راس آن رئيس دانشگاه براي توجه بيشتر به بحث حجاب و عفاف در ميان دانشجويان، اساتيد و كاركنان با اجرائي نمودن آئين نامه عفاف، رفتار و پوشش حرفه اي در سطح دانشگاه وجود دارد و دنبال خواهد شد.

سپس دكتر ساكي رئيس دانشگاه با اشاره به بحث فرهنگ و عوامل تشكيل دهنده آن و تغيير در آن را كاري بسيار دشوار و سخت ذكر كرد و افزود: عوامل زيادي در شكل گيري يك فرهنگ دخيل هستند لذا براي تغيير در آن بايد اول در حيطه آن رفتار شناسي صورت گرفته و عوامل موثر بر شكل گيري آن شناخته شود تا با برنامه ريزي ، كمك و بكارگيري از عوامل موثر بر آن بتوان در الگوي آن فرهنگ تغيير ايجاد كرد.

بر همين اساس در بحث حجاب و عفاف و فرهنگ آن عواملي از جمله: خانواده، مدرسه، دانشگاه، اجتماع و صدا و سيما و برنامه هاي آن نقش مهمي داشته كه با استفاده از اين عوامل مي توان بابرنامه ريزي در تفكر و اعتقاد فردي توسط متوليان فرهنگي كشور در جامعه تغيير ايجاد و آنها را بسوي فرهنگ عفاف و حجاب اسلامي سوق داد.

رئيس دانشگاه مهمترين برنامه هاي دانشگاه را در بحث عفاف و حجاب ، اجرائي نمودن آئين نامه ها و دستور العملها، برنامه ريزي توسط شوراي فرهنگي دانشگاه براي ورود دانشجويان در عرصه حجاب و عفاف به عنوان يك  فرصت براي كنترل و نظارت بر حجاب و عفاف دانشجويان توسط خود آنان در محيط دانشگاهي، استفاده از تجارب، برنامه ها و نظريات افراد صاحب نظر در اين زمينه براي ارتقاء فرهنگ اسلامي حجاب ، توجه به مسائل آموزشي حجاب و عفاف در ميان دانشجويان ، اساتيد و كاركنان با كنترل و نظارت بيشتر اعلام كرد.


٠٩:٣٧ - شنبه ٤ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٥١١٦٢٥    /    تعداد نمایش : ٨٩٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج