شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧
لینکها و کانون ها

 

  
اخبار > برگزاری نهمين نشست هم انديشي اساتيد با موضوع روش تحقيق در علوم اجتماعي با حضور دكتر محمد اديب بهروز مدير موسسه پژوهشي انديشه پژوهان قم
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نهمين نشست هم انديشي اساتيد با موضوع روش تحقيق در علوم اجتماعي با حضور دكتر محمد اديب بهروز مدير موسسه پژوهشي انديشه پژوهان قم

در اين نشست كه به صورت كارگاه آموزشي و با حضور هشتاد نفر از اعضاي هيات علمي علوم پايه و باليني برگزار شد٬ اعضاي هيات علمي با چگونگي انجام تحقيق و پژوهش و همچنين نحوه نگارش مقالات در حوزه علوم اجتماعي در راستاي آمادگي آنان براي حضور فعال در همايش جنگ نرم و پدافند غير عامل كه قرار است در دانشگاه علوم پزشكي استان لرستان برگزار شود ٬ آشنا شدند .
در اين كارگاه آموزشي دكتر محمد اديب بهروز با اشاره به اختلاف روش تحقيق در علوم انساني با علوم طبيعي بيان داشت : از آنجايي كه روش تحقيق و پژوهش در اجتماعي با علم پزشكي متفاوت است  لذا بايد تمايز ها را شناخت و روي تشابه ها تمركز كرد تا در عرصه تحقيقات و نحوه نگارش مقالات كه قرار است براي جنگ نرم و پدافند غير عامل نوشته شود٬ مشكلي پيش نيايد.  و روي سه اصل پژوهش كه توصيف ٬ تبيين و پيش بيني است ٬ تمركز كنيد . وي گفت : در علوم طبيعي امكان تكرار تحقيق و پژوهش  وجود دارد ولي ما در علوم اجتماعي فقط يك فرصت را براي پژوهش داريم و اين يكي از تفاوت هاي اين دو است.
در ادامه اين نشست حاج آقا گراوند معاون دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه علوم پزشكي  بيان داشت : انسان نياز دارد كه هر از چند گاهي به خودش يا ديگران تلنگري بزند چرا كه انسان همواره نياز به تذكر دارد و اين تذكر در قرآن و سيره معصومين دين مبين اسلام آمده است. وي گفت : مومن كسي است كه سه خصلت خوب يعني : توفيق الهي ٬ واعظ دروني و نصيحت پذيري را دارد .


١١:٤٠ - سه شنبه ٢٨ دی ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٤٤٨٥    /    تعداد نمایش : ٦٤٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج