شنبه ٣١ شهريور ١٣٩٧
لینکها و کانون ها

 

  
اخبار > برگزاری نشست هم انديشي اساتيد دانشگاه های استان با موضوع اصلاح سبك زندگي از منظر قرآن به میزبانی دانشگاه علوم پزشكي لرستان
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نشست هم انديشي اساتيد دانشگاه های استان با موضوع اصلاح سبك زندگي از منظر قرآن به میزبانی دانشگاه علوم پزشكي لرستان

نشست هم انديشي اساتيد با موضوع اصلاح سبك زندگي از منظر قرآن به میزبانی  دانشگاه علوم پزشكي لرستان و با حضور اساتيد دانشگاه های استان و مسئولين  دفاتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي لرستان در روز سه شنبه 5 بهمن ماه  در تالار ابن سينا بيمارستان شهيد رحيمي خرم آباد برگزارشد.  
در ابتدای نشست سرکار خانم دکتر مردانی دبیر هم اندیشی نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشکی لرستان  ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین در نشست هدف از برگزاري آن را معرفت افزايي و بررسي طب اسلامي با طب نوين عنوان نمودند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مرادیان مسئول دفتر نهاد رهبری دردانشگاه علوم پزشکی به اختصار در خصوص مکاتب مختلف طبی به ویژه طب اسلامی مطالبی را بیان نمودند.  

در این جلسه دكتر حميد رضا ضيايي محقق و پژوهشگر طب اسلامي با ذكر احاديث و رواياتي از معصومين (ع) و استناد به برخي آيات قرآن كريم٬ ديدگاه هاي مكتب اسلام در خصوص طبابت كه به طب اسلامي معروف است را بيان كرد.
وي با بيان اينكه هميشه افراط و تفريط به ما ضرر زده است٬ گفت : هميشه ديدگاه هاي مختلفي نسبت به طب سنتي و طب نوين وجود دارد اما نگاه افراطي و تفريطي به آن مضر خواهد بود لذا يك نگاه بينابيني و حد متوسط براي رسيدن  به يك اجماع و نظر واحد بايد وجود داشته باشد.
دكتر ضيايي گفت: معصومين تمام گياهان و خاصيت هاي درماني آنان را مشخص كرده اند و به ريز مقوله هاي درماني آن نيز اشاره كرده اند..
 
وي در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينكه دنيا تشنه معارف اسلامي است٬ گفت: دنيا هميشه تشنه معارف اسلامي است لذا اگر ما به درستي اين معارف و مقوله هاي درماني طب اسلامي را بيان كنيم مردم خود به خود به اسلام گرايش پيدا مي كنند چرا كه قرآن با طب اسلامي كار دارد و مباحث حلال و حرام تنها بخشي از اين معارف است كه با خوراك ما و سلامتي بشر در ارتباط است. بطوري كه اسم برخي از ميوه ها در آن آمده و اين ميوه هاي بهشتي به خاطر خاصيت هاي آنتي اكسيداني آنان مي باشد و هزاران نمونه ديگر كه هر كدام خاصيت ضد سرطاني ٬  پوكي استخوان و گوارش و مزاج را دارند.


١٠:٥٦ - چهارشنبه ٦ بهمن ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٥١٤٧    /    تعداد نمایش : ٨٠٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج