چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧
لینکها و کانون ها

 

  
اخبار > به همت دفاتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) در دانشگاههاي علوم پزشكي و لرستان مراسم ازدواج دانشجویی در سیزدهم اسفند ماه سال 95 برگزار شد.
 


  چاپ        ارسال به دوست

به همت دفاتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) در دانشگاههاي علوم پزشكي و لرستان مراسم ازدواج دانشجویی در سیزدهم اسفند ماه سال 95 برگزار شد.

بیستمین مراسم ازدواج به همت دفاتر نهاد  نمايندگي مقام معظم رهبري(مدظله العالي) در دانشگاههاي علوم پزشكي و لرستان در سیزدهم اسفند ماه سال 95 در تالار لاله با حضور بیش از 100 زوج برگزار شد.

در ابتداي این مراسم و پس از تلاوت آياتي چند از كلام الله مجيد، حجت الاسلام مرادیان  مسئول دفتر نهاد رهبري در دانشگاه علوم پزشكي ضمن عرض خير مقدم به حاضرين در جلسه و تبريك به زوجين دانشجو، از ازدواج به عنوان يكي از مهمترين مقوله هايي كه باعث تحول سير تكاملي انسان مي شود ياد كرد. ایشان همچنین عنوان كرد: امروزه در كشور ما ازدواج امري مهم و به دنبال آن فرزندآوري قرار مي گيرد. وي افزود: زوج هاي جوان ما بايد به بحث فرزندآوري توجه ويژه اي داشته باشند چرا كه يكي از ضروريات است. حجت الاسلام مراديان همچنين با اشاره به آيه قرآن كه درآن خداوند مي فرمايند ما شما را خلق كرديم و براي هر كدام از شما زوجي قرار داديم تا به آرامش برسيد، ازدواج را عامل آرامش انسانها قلمداد كرد و گفت: اگر بعد از شروع زندگي مشترك به هر دليلي به آرامش نرسيد بايد بدانيد در جايي مشكلي وجود داشته است. وي ابراز داشت: در صورت وجود هر گونه مشكل در زندگي بايد آن را موشكافي كرد و در راه رفع آن اقدام كرد. مسئول دفتر نهاد رهبري در دانشگاه علوم پزشكي خطاب به زوج هاي جوان تأكيد كرد: ممكن است در سال هاي ابتداي زندگي مشكلاتي براي هر زوجي ايجاد شود كه صرفا به دليل عدم شناخت كافي از همديگر است. وي ادامه داد: در اين گونه مواقع فقط بايد به خدا توكل كرد و با مديريت صحيح مشكلات را از سد راه برداشت. حجت الاسلام مراديان همچنين در خصوص ارتباط زناشويي زوج هاي جوان خاطرنشان كرد: اگر نسبت به يكديگر بداخلاقي داريد با نيت رضاي خدا و استحكام پايه هاي زندگي آنها را از بين ببريد. وي در پايان براي تمامي زوج هاي دانشجو آرزوي موفقيت و سربلندي كرد.

در ادامه، ارائه ي مباحث كارگاه توسط دكتر قويدل از اساتيد روانشناسي پيگيري شد.

در اين مباحث دكتر قويدل مطالبي را در مورد مشكلات زندگي زوج ها و راه هاي برون رفت از آنها عنوان كرد. سخنران برنامه در اين كارگاه همچنين نكاتي را در مورد چگونگي افزايش صميميت و حس اعتماد بين مرد و زن ارائه كرد. وي سبك اشتباه زندگي با محوريت تك فرزندي را يكي از مشكلات عمده دانست كه مي تواند زمينه ساز سست شدن بنيان خانواده باشد. دكتر قويدل همچنين از دوران عقد با عنوان فندانسيون و پي ريزي زندگي مشترك ياد كرد و نقش آن را در نوع ارتباطات آينده بسيار حياتي قلمداد كرد. وي در ادامه ي مطالب كارگاه در خصوص از خودگذشتگي در زندگي، رفتار مناسب در منزل و انتظارات زن و مرد از يكديگر رئوسي را عنوان و به دنبال آن به صورت جامع و كلي تشريح كرد.

پس از اتمام مطالب سخنرانی دکتر قویدل ، از زوجین دانشجو با مهريه هاي کم و همینطور زوجین دارای فرزند با اهدای هدایایی  تجليل شد.

در پایان مراسم، از طرف ریاست دانشگاه علوم پزشکی هدایایی به زوجین اهدا گردید.


١٢:١٨ - يکشنبه ١٥ اسفند ١٣٩٥    /    عدد : ٥١٨٧٥٨    /    تعداد نمایش : ١٣٨٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج