چهارشنبه ٢٦ دی ١٣٩٧
لینکها و کانون ها

 

  
اخبار > برگزاری نخستین جلسه شورای مشورتی اساتید دانشگاه علوم پزشکی لرستان در سال 96
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری نخستین جلسه شورای مشورتی اساتید دانشگاه علوم پزشکی لرستان در سال 96

نخستین نشست شورای مشورتی اساتید دانشگاه علوم پزشکی لرستان با حضور دکتر ساکی ریاست محترم دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین مرادیان مسئول دفتر نهاد رهبری و جمعی از اعضای هیئت علمی در روز سه شنبه نهم خرداد با هدف بحث و تبادل نظر پیرامون " دوره معرفت افزایی اساتید در تابستان 96" ، "مسائل فرهنگی دانشگاه" و "تشکیل هیئت مذهبی اساتید" برگزار شد.

"دوره معرفت افزایی اساتید" نخستین موضوعی بود که اعضای حاضر در جلسه به بیان دیدگاه های خود در خصوص کیفیت برگزاری کلاس های آموزشی، انتخاب مدرسین برجسته کشوری و ... پرداختند.

خانم دکتر مردانی عضو هیئت علمی و دبیر هم اندیشی اساتید دانشگاه، گزارش مختصری از برنامه های در دست اقدام برای دوره معرفت افزایی اساتید در تابستان ارائه دادند. در ادامه حجت الاسلام مرادیان ضمن خیر مقدم و آرزوی قبولی طاعات عنوان کردند: در سال گذشته با برگزاری دوره معرفت افزایی اساتید: دستاوردهای بسیار خوبی برای دانشگاه به بار آمد. چراکه دفتر هم اندیشی اساتید در سال 95، رتبه هشتم کشوری را کسب کرد که در مقایسه با سال گذشته رتبه بسیار خوبی است. وی با اشاره به تاثیرات بالای علمی و فرهنگی دوره برای اساتید،  بیان کرد :" انشاءالله با همت همه عزیزان بتوانیم در سال 96 دوره مذکور را پر بار تر برگزار نماییم".

دکتر ساکی در ادامه ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان بیان کردند: با وجود مشکلات مالی دانشگاه در سال گذشته، تلاش کردیم تا دوره معرفت افزایی اساتید با کیفیت برگزار شود و مثمر ثمر واقع شود.امسال نیز نهایت سعی ما برای برگزاری هرچه بهتر دوره خواهد بود.

بررسی وضعیت فرهنگی دانشگاه دومین موضوعی بود که اعضای جلسه را به بیان دیدگاه های خود واداشت. حجت الاسلام مرادیان، در خصوص وضعیت حجاب و پوشش دانشگاهیان اعلام کردند حجاب مایه زینت انسان است و برماست که هر کس در جایگاه خود خواه به عنوان مسئول، استاد دانشگاه و کارمند احساس دین کرده و تکلیفمان را ادا کنیم. و در این میان نقش معاونت های دانشگاه پر رنگتر است. دکتر شیخیان معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه گفت: آیین نامه هایی در خصوص نوع پوشش وجود دارد که باید پیرو آن ها باشیم وی همچنین بیان کرد کمیته انضباطی و یاوران معروف میتوانند از مروجان فرهنگ حجاب و عفاف در دانشگاه باشند. و باید این بازوها را تقویت کرد.


١١:٤٦ - چهارشنبه ١٠ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٣٤٤٠    /    تعداد نمایش : ٦٧٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج