يکشنبه ٠٤ فروردين ١٣٩٨
لینکها و کانون ها

 

  
اخبار > برگزاري مراسم روز كارمند در دانشگاه علوم پزشكي لرستان
 


  چاپ        ارسال به دوست

روز کارمند

برگزاري مراسم روز كارمند در دانشگاه علوم پزشكي لرستان

به مناسبت فرارسيدن هفته دولت و روز كارمند، مراسمي با حضور رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان، مسئول دفتر نهاد نمايندگي  مقام معظم رهبري، معاون آموزش، معاون تحقيقات و پژوهش و معاون دانشجويي فرهنگي دانشگاه و همچنين جمعي از پرسنل شاغل در دانشگاه علوم پزشكي لرستان برگزار شد.
در اين مراسم كه در سالن آمفي تئاتر مجتمع دانشگاهي پرديس كمالوند به انجام رسيد، مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه عنوان كرد: حقوق كارمندان نسبت به دولت مردان حقي است كه مهم بوده و بايد مورد توجه مسئولين قرار گيرد. حجت الاسلام والمسلمين مراديان گفت: البته حقوق مابين كارمند و كارفرما متقابل مي باشد و كارمندان نيز مي بايست حقوق دولتمردان و كارفرمايان را به خوبي رعايت كنند. وي ابراز داشت: اگر مجموعه ي كارمندان متفق القول به انجام امور بپردازند و هر كس فقط به فكر خودش نباشد روال انجام امور بسيار بهتر و تأثيرگذارتر خواهد بود. حجت الاسلام والمسلمين مراديان در ادامه با نقل روايتي از پيامبر اسلام(ص) تأكيد كرد: زحمت كارمندان و كارگران چون براي خانواده مي باشد جايگاهي در حد جهاد در راه خدا خواهد داشت و اين ارزش و جايگاه زحمت كارمندان را نشان مي دهد. وي با بيان اين كه نوع كار و جايگاه كارمند در اداره از منظر اسلام تفاوتي ندارد و خدمت به مردم و خانواده در هرجايگاه و شغلي ارزش معنوي خود را دارد، اظهار داشت: نگاه ما به همكاران و كارمندان نبايد با تفاوت جايگاه شغلي اشخاص فرق كند و سلام كردن ما در هنگام برخورد با كارمندان نبايد متفاوت باشد. حجت الاسلام والمسلمين مراديان همچنين گفت: حقوق كارمند يك بحث انساني است و نه تنها در دين بر آن تأكيد شده بلكه يك بحث انساني و قانوني مي باشد. وي ادامه داد: ما بايد به عنوان يك كارمند منظم باشيم چرا كه نظم مبناي حركت است. مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه تأكيد كرد: نوع برخورد و احترام متقابل نسبت به مراجعين يكي ديگر از مباحث مهمي است كه كارمند در امور خود بايد مد نظر داشته باشد. حجت الاسلام و المسلمين مراديان ادامه داد: بيت المال امانت مردم است و كارمندان در صرف آن فقط بايد منافع مردم را در نظر بگيرند. وي در پايان خاطر نشان كرد: مافوق هميشه وجود دارد و مافوق همه ي ما خداوند متعال است كه ناظر بر تمامي امور ماست  و ما وظيفه داريم رضاي خدا را در همه ي كارهايمان در نظر بگيريم.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان نيز در اين مراسم ضمن تبريك فرارسيدن هفته دولن و روز كارمند عنوان كرد: با توجه به رسالت سازماني دانشگاه منابعي نيز وجود دارد كه بايد براي آن تلاش كنيم. دكتر ساكي گفت: دانشگاه ما در حال توسعه است و ما براي رفع مشكلات كارمندان بايد ببينيم چقدر منابع داريم. وي ادامه داد: جهان هستي خصلتي دارد كه خداوند هر چيزي را در جايگاه خود قرار داده است. دكتر ساكي ابراز داشت: از خصوصيات جهان توسعه يافته و توسعه نيافته در عدم تطابق بين منابع و قسمت هاي مختلف است. رئيس دانشگاه علوم پزشكي لرستان گفت: تعداد كارمندان در كشور ما به نسبت در كشورهاي توسعه خيلي بيشتر است. وي افزود: اين موضوع مسبب ايجاد مشكلات زياد براي كارمندان شده است. دكتر ساكي تأكيد كرد: دررفع مشكلات كارمندان همواره موانعي وجود دارد و به نظرم نياز است كه جلسات پرسش و پاسخي با حضور مسئولين براي اين مشكلات برگزار شود. وي گفت: توانمندي و صداقت دو مقوله ي مهم هر كارمند است كه براي انجام بهتر امور بايد وجود داشته باشد. رئيس دانشگاه علوم پزشكي همچنين گفت: رعايت چارچوب ها يكي ديگر از موارد مهمي است كه در بروكراسي و روال اداري بايد رعايت شوند. دكتر ساكي ادامه داد: هر كارمند بايد در چارچوب وظايفي كه در سازمان تعريف شده است عمل كند و فعاليت خارج از اين چارچوب همواره باعث به وجود آمدن مشكلات متعدد مي شود. وي گفت: اميدوارم بستري فراهم شود كه در فضاي اداري هيچگاه اختلاف نظرهاي شخصي  در امورات مربوط به مردم وارد نشود. دكتر ساكي در پايان ابراز داشت: ان شاالله بتوانيم در جلسات هيأت رئيسه مشكلات كارمندان را به نحو قابل قبولي كاهش دهيم.
گفتني است در اين مراسم با اهدا لوح و هدايايي از كارمندان نمونه دانشگاه تجليل به عمل آمد.

 


 ١٢:٢٩ - سه شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٧٠٩١    /    تعداد نمایش : ٤٥٣


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج