صفحه اصلي > صفحه داخلی 
لينكها 
اخبار سایتها
آمار بازدید
 بازدید امروز : 40
 کل بازدید : 1026940
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
اوقات شرعی
ساعت
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَى الاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عليك مني جميعا سلام الله ابدا ما بقيت و بقي الليل و النهار و لا جعله الله آخر العهد مني لزيارتكم؛ السلام علي الحسين وعلي علي بن الحسين و علي اولاد الحسين وعلي اصحاب الحسين
اخبار > برگزاری دومین جلسه ی حلقه های معرفت دانشگاه علوم پزشکی لرستان
 


شماره خبر :٥٥٢٣٥٦ تاریخ انتشار خبر : شنبه ٧ ارديبهشت ١٣٩٨ ا ١٠:٠٧
برگزاری دومین جلسه ی حلقه های معرفت دانشگاه علوم پزشکی لرستان
دومین جلسه ی حلقه های معرفت دانشگاه علوم پزشکی لرستان( به صورت جلسع عمومی گلدشت و کمالوند) در تاریخ 97/12/14 تشکیل شد.

دومین جلسه ی حلقه های معرفت نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی لرستان در تاریخ 97/12/14 روز سه شنبه راس ساعت 10  به طور مشترک با حضور دانشجویان کمالوند و گلدشت برگزار شد.

این جلسه ی با حضور آقای محمد عرب مستبصر آمریکایی ایرانی  و همسرشان، با عنوان " آنگاه که هدایت شدم..." در سالن آمفی تئاتر دانشگاه و شرکت حدود 450 دانشجو برگزار گردید.

آقای محمد عرب شروع به تعریف از ماجرای عجیب زندگی اش کرداو گفت که وقتی 14ساله بوده ، همراه خواهرش به آمریکا سفر می کنند تا پیش عموی خود زندگی کنند و سپس از ریز تفریحاتش در مکان های ناسالم آمریکا صحبت کرد.

ایشان گفت:  بعد از آن همه تفریحات ، هنوز راضی نشده بودم و دلم چیز بزرگتری را می خواست تا اینکه قصد سفر به کارناوال برزیل را کردم. او تعریف کرد که وقتی عازم سفر شده بود ، خواهرش  او را از زیر قرآن رد میکند قرآن را به او میدهد تا با خود به برزیل ببرد. ایشان گفت که تا آن روز چیزی از مسلمانی و یا کتاب قرآن نمی دانسته و کسی هم در اطرافش نبوده که این را به او توضیح دهد.

زمانی که محمد به برزیل می رسد به هتلی می رود تا استراحت کوتاهی داشته باشد و بتواند خود را برای بزرگترین مراسم فساد در برزیل آماده کند .

 او قبل از خواب ناخودآگاه کتاب قرآن را بر میدارد تا چند صفحه ای بخواند تا به خواب برود . اما به گفته خودش ناگهان پتکی بر قلبش زده می شود و دچار یک سرگشتگی می شود . او توضیح داد که وقتی چند آیه ی اول از قرآن را خوانده سوال برایش پیش آمده و پیش خودش گفته که چرا هیچکس نبوده که من را با این سخنان آشنا کند.

او دیگر به آن کارناوال در برزیل نمی رود و عازم جنگل های آمازون می شود و در آنجا به مدت یک ماه مشغول به خواندن قرآن می شود . پس از این مدت او به آمریکا برمی گردد و شروع می کند به نماز خواندن و روزه گرفتن ، دیگر به پارتی نمی رود و از تفریحات همیشگی اش فاصله می گیرد .

محمد گفت که این اتفاق زمانی برایش رخ داده که دقیقا در ماه رمضان بوده ، همانگونه که در این ماه کتاب آسمانی به حضرت محمد نازل شده بود . و این تلاقی زمان ها برای خودش هم شگفت انگیز بود .

به این ترتیب محمد عرب ، بعد از آن همه خوش گذرانی ، که او را ارضا نمی کرده است ، با آشنایی با قرآن ، به معنای واقعی و با اکتشافات خودش مسلمان می شود .

آقای محمد عرب پس از پاسخگویی به سوالات دانشجویان ، با اجرای مولودی انگلیسی در مورد اهل بیت (ع) صحبت های خود را به پایان رساندند.

قسمت پایانی برنامه اهداء هدیه فرهنگی به ایشان و همسرشان توسط حجت السلام و المسلمین گراوند معاون دفتر نهاد رهبری دانشگاه بود.


 

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج