صفحه اصلي > صفحه داخلی 
لينكها 
اخبار سایتها
آمار بازدید
 بازدید امروز : 1
 کل بازدید : 1026844
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
اوقات شرعی
ساعت
اَلسَّلامُ عَلَیْکَ یا اَباعَبْدِاللَّهِ وَ عَلَى الاَرْواحِ الَّتى حَلَّتْ بِفِناَّئِکَ عليك مني جميعا سلام الله ابدا ما بقيت و بقي الليل و النهار و لا جعله الله آخر العهد مني لزيارتكم؛ السلام علي الحسين وعلي علي بن الحسين و علي اولاد الحسين وعلي اصحاب الحسين
اخبار > کارگاه آموزشی مربیان طرح ملی کاهش طلاق در استان لرستان 98/6/4
 


شماره خبر :٥٥٧٨١٩ تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ٦ شهريور ١٣٩٨ ا ١٢:٣١
کارگاه آموزشی مربیان طرح ملی کاهش طلاق در استان لرستان 98/6/4
در آستانه سالروز نزول سوره هل اتی و روز خانواده کارگاه آموزشی مربیان طرح ملی کاهش طلاق در استان لرستان برگزار گردید. این کارگاه روز دوشنبه، تاریخ 98/6/4 با حضور مهمانانی از وزارت بهداشت و قوه قضاییه و سازمان بهزیستی و مربیانی از سه دستگاه مذکور، در دانشکده بهداشت و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار گردید.

در آستانه سالروز نزول سوره هل اتی و روز خانواده کارگاه آموزشی مربیان طرح ملی کاهش طلاق در استان لرستان برگزار گردید. این کارگاه روز دوشنبه، تاریخ 98/6/4 با حضور مهمانانی از وزارت بهداشت و قوه قضاییه و سازمان بهزیستی و مربیانی از سه دستگاه مذکور، در دانشکده بهداشت و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی لرستان برگزار گردید.

در این جلسه دکتر برکاتی مدير كل دفتر سلامت جمعيت و خانواده وزارت بهداشت با ارائه آماری از روند ازدواج و طلاق در کشور خاطر نشان کرد، با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری در پیگیری وضعیت آسیب های اجتماعی به‌ویژه طلاق در کشور و مطالبه ایشان از دستگاه‌های اجرایی این مهم نیازمند یک حرکت ملی است که باید تحقق یابد.

وی آموزش‌های فراگیر توسط دستگاه های اجرایی براساس شرح وظایف و استفاده از تشکل های اجتماعی برای افزایش مهارت های زندگی را در کنار فعالیت های مشاوره ای برای زوج های جوان از مهم‌ترین برنامه هایی عنوان کرد که در طرح ملی کاهش طلاق بسیار موثر است.

کاهش آسیب های اجتماعی چون طلاق یک مطالبه ملی است و همه باید در این زمینه مشارکت کنند و مردم و حاکمیت با همراهی باید بر این غلبه کنند، چون این دغدغه ملی نیاز به  فهم و اقدام مشترک  دارد.

امروز در سطح جامعه تریبون‌های مختلفی از منابر، مساجد، رسانه ها، دانشگاه، اجتماعات و شبکه های اجتماعی مختلف وجود دارد که باید از هر ظرفیتی برای آموزش عمومی استفاده کرد و البته در کنار آن مشکلات اقتصادی نیز باید برطرف و زمینه های ازدواج آسان جوانان نیز فراهم شود.

 حجت الاسلام مرادی نماینده دفتر نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی لرستان و دبیر طرح ملی کاهش طلاق  با اشاره به ضرورت اجرای این طرح در استان عنوان داشت، آموزش در عرصه فرهنگ عمومی کشور بسیار مهم است که متاسفانه در کشور ما بخاطر بعضی سیاستگذاریهای اشتباه از این موضوع مهم غفلت شده است.

ما مبحث آموزش فرهنگ عمومی در کشور که متاسفانه بسیار کم هست  را به لحاظ عمق نگاه به مبادی عقلانی و آموزه های وحیانی و نیز دستورات انسان ساز اهل بیت علیهم السلام جزء ضرورتها میدانیم، که البته این روند درکشورهای اروپایی و غربی که با دید ابزاری به آن توجه دارند سهم قابل توجهی را به خود اختصاص داده است.

 آموزشهای عمومی یکی از مولفه های پیشرفت در تجربه بشری است، امروز با توجه به تغییر سبک زندگی مردم خصوصا جوانان و زوجین، ما دست به این کار زده ایم، که باید خیلی زودتر از اینها به آن مبادرت میکردیم،اصل در این طرح تغییر نگرش در زندگی و ذهن زوجین میباشد وگرنه در طول شش ساعت برگزاری کلاس آموزشی نمیتوانیم همه مهارتهای زندگی را به آنان آموزش دهیم.

با اینکار ما دریچه ای بروی جوانان باز میکنیم که بفهمد زندگی را باید خوب شناخت و برای بنای آن و ادامه آن باید مبنایی و بر اساس یکسری آموزشها حرکت کرد.

ما در بحث آموزش زوجین قبل از ازدواج با طیف های مختلف اجتماعی سر و کار داریم ،این کار گرچه بسیار نوید بخش و پر ثمر و پرثواب است اما تا حدودی سختیهای خاص خود را دارد چون حقیقتا لایه های عمیقی دارد، اما امیدواریم که ان شاءالله با حضور مربیان و اساتید دغدغه مند این مهم را که از مطالبات به حق و از روی دغدغه مقام معظم رهبری است به سرانجام برسانیم.

بعد از اتمام جلسه کارگاه عمومی، مربیان واجد شرائط برای برگزاری کارگاههای تخصصی با حضور اساتیدی از سه دستگاه مربوطه در سر کلاسها حاضر و از محضر اساتید مدعو استفاده کامل را بردند.


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج